Holenie intímnej zóny
V článku Vám prinášame rady ako si holiť všedné i nevšedné oblasti Vašej postavy.

Holenie hrudníka

Skrátenie chĺpkov:

Ak si chcete len skrátiť výšku ochlpenia, najlepšie je použiť elektrický holiaci strojček na strihanie vlasov. Pravidelne sa zbavujte chĺpkov zo strojčeka aby ste predišli rýchlemu otupeniu hlavice.

Úplné oholenie:

Výhody: Jasnejšie črty svalov hrudníka a menší telesný pach.

Pokožku najprv opláchnite teplou vodou a uistite sa, že je miesto holenia vyčistené. Vhodné je oholiť sa priamo po sprchovaní. Na pokožku si naneste gél na holenie. Používajte výlučne nové čepieľky či jednorázové strojčeky.

Holte sa pomaly a postupujte po malých častiach. Pri holení používajte ľahký dotyk. Netlačte na pokožku. Pri holení v oblasti bradaviek buďte maximálne opatrní. Po holení miesto opláchnite studenou vodou aby sa uzavreli póry. V prípade suchej pokožky použite hydratačný krém/balzam. Následne sa treba o hrudník starať a denne robiť peeling.

Ak sa rozhodnete odstrániť ochlpenie voskom, nerobte to po sprchovaní. Vtedy totiž chĺpky absorbujú vodu, čo spôsobí, že sa vosk dostatočne neprilepí.

 

Holenie podpazušia

Pred holením podpazušia si treba holené miesto dostatočne zvlhčiť. Následne sa chĺpky zjemnia a holenie pôjde rýchlejšie. Oblasť podpazušia je citlivá a neoporúča sa ho holiť suchou metódou (elektrickým holiacim strojčekom).

Na holenú oblasť si naneste dostatočné množstvo holiaceho gélu/peny. Pripravte si ostrý holiaci strojček. Holte sa krátkymi pohybmi. Netlačte silno na pokožku. Strojček prepláchnite po každom pohybe. Ochránite tak ostrie pred rýchlym opotrebovaním. Odporúčané je holiť v smere rastu chĺpkov.

Po oholení sa, podpazušie netrite uterákom. Pokožka zostáva po holení citlivá. Následne na ňu naneste balzám po holení alebo iný hydratačný krém.

 

Holenie ohanbia

V prípade dlhších chĺpkov je vhodné prvotné skrátenie chĺpkov pomocou elektrického holiaceho strojčeka. Vystíhajte sa používaniu nekrytých ostrých predmetov ako sú nožnice a pod. Na miešku elektrický holiaci strojček nepoužívajte.  

Doprajte si teplú sprchu. Zjemnia sa tak chĺpky a holenie bude jednoduchšie.

Pre holenie si rezervujte dostatočný čas. Neponáhľajte sa. Odporúčané je holenie v sede. Máte tak stabilnú poholu, lepší prístup a pohotový zdroj vody pre oplachovanie.

Na holenú oblasť si naneste penu/gél. Používate prípravky určené pre citlivú pokožku. Vyhnite sa produktom s obsahom mentolu a silno voňajúcim krémom ktoré by mohli dráždiť pokožku. Vhodné sú tiež antibakteriálne prípravky, ktoré minimalizujú dráždenie spôsobené baktériami.

Pre holenie použite nové, alebo dokonale čisté a ostré žiletky. Postupujte po malých častiach a používajte krátke ťahy. Žiletku oplachujte po každom ťahu. Netlačte na pokožku. Druhou rukou si môžete pomôcť aby bola pokožka pri holení  napnutá. Inak bude holenie ťažšie a menej dokonalé. Holiť môžetev smere i proti smeru rastu chĺpkov. Proti smeru rastu je hladšie, no týmto spôsobom sa môže chĺpok zatlačiť do pokožky a zapáliť ju.

Pri prvotnom holení bude pokožka s najväčšou pravdepodobnosťou podráždená a pri opätovnom raste chĺpkov bude svrbieť. Po častejšom holení sa tieto efekty zastavia. Na upokojenie pokožky po holení pomáha detský olej/púder.

Komentáre:

Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár. Buďte prvý, kto pridá svoj názor:
* povinný údaj

* povinný údaj