Holenie intímnych partií
V článku Vám prinášame rady a užitočné informácie.

Ako postupovať pred holením, počas holenia a po holení.

Pred holením si treba pokožku dokonale očistiť. Používame iba ostré žiletky, najlepšie jednorázové. Na holené miesto si nanesieme gél na holenie alebo sprchový gél (vhodné je použiť prípravky sensitive). Kým sa chĺpky dostatočne zjemnia, môžeme si oholiť nohy.

Miesto holíme krátkymi pohybmi ostrou žitelkou. Pokožku je dobré napnúť, napríklad druhou rukou. Na pokožku netlačíme. Najlepšie je, ak pri holení prejdeme každú malú časť len raz. Ak ju prejdeme 3-6 krát, zbytočne tak dráždime a ničíme pokožku. Strojček i holené miesto oplachujeme teplou, nie horúcou vodou.

Smer holenia je veľmi diskutovanou témou. Ak sú chĺpky dostatočne zmäknuté a používame naozaj ostrý strojček, vhodné je holiť sa v smere rastu chĺpkov. Proti smeru chĺpkov to môže byť rýchlejšie a hladšie, je tam ale riziko, že chĺpok zatlačíme pod pokožku a miesto sa zapáli.

Pred ukončením holenia si miesto opláchneme vlažnou vodou. Čisté póry sa tak stiahnu. Oholené miesto je citlivé a netreba ho dráždiť rôznymi voňavými krémami. V prípade väčšej citlivosti sa holíme večer a vyspíme sa bez spodnej bielizne. Pri začervenaní môže pomôcť kalciová masť, detský olejček, Tea Tree oil, Aloe gel,.. . Jeden z nich, určite nie kombinácia.

Komentáre:

Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár. Buďte prvý, kto pridá svoj názor:
* povinný údaj

* povinný údaj